"Лудогорец" понесе най-тежкото си поражение в Шампионската лига - 0:4 като гост на "Базел" в четвърти мач от група "Б". Очертава се жестока битка срещу "Ливърпул" за третото място в група "Б", а все още има шанс и за второто.

Тоди път магията на "Лудата гора" не проработи и като изключим първия половин час, швейцарците постигнаха лесен и убедителен успех. Те заличиха и 1:0 за българския тим от предишния сблъсък, а този баланс може да се окаже важен за крайното класиране.

Головете реализираха Емболо в 34-ата минута, Гонсалес в 41-ата, Гаша - 59-ата и Сухи - 65-ата. Разградчани имаха добри ситуации преди почивката и някакво съживяване в първите минути на втората част, но тази вечер, под непрестанния дъжд в Базел, не успяха да се противопоставят.

Контузия преди почивката извади от игра Козмин Моци.