ЦСКА и "Лудогорец" спечелиха очаквани и сравнително лесни победи в 15-ия кръг на "А" група. Така разликата в точките преди прекия сблъсък на стадион "Българска армия" на 22 ноември се запази 5 точки.

"Зелените" стигнаха до 2:0 срещу "Локомотив" (Пловдив) в Разград. Наставникът на "орлите" Георги Дерменджиев даде шанс за изява в на резервите Александър Барт, Вандерсон и Юнес Хамза, но промените в титулярния състав не се отразиха на играта.

Дани Абало откри резултата в 37-ата минута със силен изстрел от границата на наказателното поле. Преди това домакините направиха куп пропуски. В 55-ата вратарят Йордан Господинов фаулира Хамза в наказателното поле и реферът Ивайло Стоянов го изгони, а тунизийският нападател реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0.

Лидерът ЦСКА срази последния Хасково с 4:2 като гост, след като водеше с 4:0. В 15-ата минута Антон Карачанаков откри резултата от свободен удар, а 6 минути след това Серджиу Буш удвои. Малко по-късно Майкъл Тевия от домакините изрита без топка Борис Галчев и получи директен червен картон от рефера Таско Тасков, което на практика уби и малкото останала интрига в двубоя.

Луис Соарес и отново Серджиу Буш се разписаха след почивката, за да докарат резултата до 4:0. А в последните минути "Хасково" все пак стигна до два красиви почетни гола, дело на Педро Еуженио и Деян Лозев.

Сега предстои близо 2-седмична пауза в шампионата заради европейската квалификация България - Малта.