Националите ни по волейбол отстъпиха с 0:3 гейма (25:27, 21:25, 29:31) пред Аржентина в олимпийския квалификационен турнир в Сиан (Китай). Така и без това малките шансове на селекцията ни за класиране в Париж 2024 все повече се топят.

Дотук активът на тима ни е една победа и две загуби. България започна с успех срещу домакините, а след това загуби от Полша и рано тази сутрин от "албиселесте". Само първите два от осем отбора в Сиан ще вземат квоти за Летните игри догодина.

Волейболистите на селекционера Пламен Константинов играха добре, като в първия и третия гейм изпуснаха точки за спечелването им. Изтърваните шансове си казаха думата и България претърпя поражение пред бронзовите медалисти от Токио 2020.

Капитанът на състава ни Цветан Соколов беше най-резултатен с 20 точки, 18 от атака, 1 от блокада и 1 ас. 9 прибави Мартин Атанасов, с по 7 завършиха Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов и Александър Николов. За Аржентина 16 точки вкара Бруно Лима, Факундо Конте остана с 11, а Агустин Лосер прибави 9.

България започна отлично срещата и дръпна с 3:0. След това с добри атаки на Цветан Соколов и Грозданов авансът се увеличи на 11:6. Селекцията ни водеше с 3 точки в заключителните моменти на първия гейм - 19:16 и 20:17, но след това авансът беше заличен. Аржентинците поведоха с 24:23 с ас на Лосер, а при 26:25 Константинов поиска видео-чалъндж, но се оказа, че българската блокада е докоснала топката и така Аржентина поведе с 1:0 гейма.

Вторият гейм вървеше точка за точка, а България взе минимален аванс от 15:13. След това обаче аржентинците започнаха да хващат българските атаки, а блокадата им стана по-сигурна и това им позволи да обърнат резултата до 20:18. След 24:21 бе въпрос на време и не след дълго Аржентина поведе с 2:0 гейма.

Най-доброто представяне за България беше в третия гейм, в който въпреки ранното изоставане (4:7, 8:11, 11:14, 13:16), нашите намериха сили да се върнат. Подаване на Сеганов и успешна атака, завършена от Аспарухов, доведе до изравняване - 18:18. Блокада на Цветан Соколов осигури още едно равенство при 22:22, а нов блок -  този път на Грозданов спаси гейма за 24:24, последвано от атака на Аспарухов за аванс на България 25:24. Нашите имаха още един гейм-бол при 27:26, но не успяха да затворят частта и да намалят.

Следващият мач на българския състав е на 4 октомври от 5:00 часа българско време срещу състава на Нидерландия.