Българските национални отбори по футбол под мъжкия - младежи и юноши до 19 г., изживяха емоции на двата полюса в европейски квалификации. Първите спечелиха убедителна победа, но вторите лепнаха ново срамно петно на играта в страната ни - паднаха от Андора.

Първо добрата новина.

Младежите до 21 г., водени от Александър Димитров, разгромиха Естония на ст. "Александър Шаламанов" - 6:0. Всичките попадения паднаха след почивката - за 38 минути. Хеттрик заби Георги Николов от "Хебър".

С успеха селекцията ни се изкачи на трето място групата с девет точки от шест мача. Същия актив, но с три двубоя по-малко, има вторият в подреждането Германия, който тази вечер приема лидера Полша (12 т.).

Лошата новина.

По-рано днес обаче юношите до 19 г. отпаднаха още в първия квалификационен кръг за Евро 2024, при това с унизително поражение от Андора - 1:2 в Албена.

Така българският тим остана на последното 4-то място в групата, само с 2 точки - от две равенства. Напред продължават Шотландия и Сърбия, а британците са победители в групата заради успеха с 2:1 над западните ни съседи. Андора е на 3-то място с 3 т.

Победа щеше да класира селекцията ни на Елитен кръг пресявки догодина. Това е втори пълен успех за Андора U19 в историята. И първи от шест години насам.

България поведе в края на първото полувреме с гол на Мартин Георгиев от "Славия".

Второто полувреме започна ужасяващо за нашите. Жан Хума изпълни свободен удар в 51-ата минута, а защитникът Биел Бора подложи крак и излъга вратаря Божев. В  54-ата минута влезлият само преди 9 минути Кристиян Балов, играч на "Славия", беше отстранен с директен червен картон.

Андора направи пълен обрат чрез Алекс Корнея Молинс в 65-ата след ново центриране от статично положение.