"Манчестър Юнайтед" - "Арсенал" е супер сблъсъкът на четвъртфиналите в турнира за Купата на футболната асоциация на Англия. "Артилеристите" са настоящи носители на най-стария футболен трофей света, а "червените дяволи" нямат шанс за друг за сезона. Този двубой, както и останалите три, ще се играе на 7 или 8 март.

Другите двойки са: "Ливърпул" - "Блекбърн", "Астън Вила" - "Уест Бромич Албиън" и "Брадфорд Сити" - "Рединг".

Снощи "Манчестър Юнайтед" стана последният четвъртфиналист, но победата на терена на треторазредния "Престън Норт Енд" не дойде никак лесно - грандът "ходи по мъките" срещу пореден слабак.

Феновете на основания преди 135 години футболен клуб - най-старият на Острова, изпаднаха в еуфория в 47-ата минута, когато Скот Леърд даде преднина на домакините.

"Юнайтед" тръгна да прави обрат и успя, макар че отново разочарова с играта си, особено преди почивката. Испанецът Андер Ерера изравни в 65-ата минута, Маруан Фелайни покачи на 2:1 в 73-тата, а Уейн Рууни от доста пресилена дузпа оформи крайното 3:1 две минути преди края на редовното време.

Точните дати и начални часове на четвъртфиналите ще станат ясни допълнително.