"Монако" е на мечтан четвъртфинал в Шампионската лига, но Димитър Бербатов и компания трябваше да минат няколко кръга на ада, за да изстрадат елиминарето на фаворизирания преди първия мач "Арсенал". Лондончани спечелиха с 2:0 в Монте Карло, но отпадат заради 1:3 в Лондон преди две седмици. Водещо е правилото за брой голове на чужд терен.

"Топчиите" заслужаваха да хвърлят бомба, но отново отпадат на осминафинал и отново малко не им стига за чудо в реванша.

Димитър Бербатов започна като титуляр и игра близо 70 минути, като свърши доста черна работа в подчертано защитната и на моменти буквално опълченска стратегия на "монегаските". Тази стратегия едва не ги провали, но хърватският национален вратар Субашич извърши чудеса, за да остави своите в турнира.

Оливие Жиру откри в 35-ата минута, а Аарън Рамзи удвои в 80-ата и направи последните минути инфарктни.