"Манчестър Юнайтед" категорично надигра своя градски съперник и настоящ шампион "Манчестър Сити" в дербито на английската Висша лига.

"Червените дяволи" сразиха с 4:2 "гражданите" на своя стадион "Олд Трафорд", въпреси че допуснаха първи гол още в 8-ата минута, дело на аржентинеца Агуеро.

Ашли Йънг обаче изравни още само девет минути по-късно. В 27-ата минута белгийският национал Маруан Фелайни с летящ плотж и удар с глава обърна резултата. Испанецът Хуан Мата в 66-ата и Крис Смолинг в 72-ата минута направиха 4:1. А Агуеро вкара втория си гол две минути преди края за 4:2.

Съдията пожали капитана на "сити" Венсан Компани, като не го изгони за грубо влизане срещу Дейли Блинд.

"Юнайтед" се утвърди на третото място, което ще му даде право на директно влизане в групите на Шампионската лига.

"Челси" се приближи още повече към титлата след победа с като гост с 1:0 над съгражданите от "Куинс Парк рейнджърс".

"Арсенал" е втори само на 4 точки разстояние след осмата си поредна победа във Висшата лига - 1:0 като гост срещу "Бърнли".