Новакът в "А" група "Монтана" препъна на свой терен шампиона "Лудогорец" в мач от четвъртия кръг - 1:1. Тимът на треньора Ферарио Спасов направи силен мач, можеше и да спечели. След почивката монтанци имаха няколко възможности да вкарат втори гол, който можеше да се окаже победен, тъй като гостите бяха с човек по-малко.

"Монтана" поведе още в 6-ата минута чрез Атанас Илиев, който се разписа с глава. В 18-ата "Лудогорец" можеше да изравни, но Върджил Мисиджан удари група с диагонален шут.

Малко след почивката "орлите" все пак стигнаха до 1:1. Жуниор Кишада успя да си изработи малко спорна дузпа, реализирана от Козмин Моци.

Устремът на шампионите за обрат бе прекършен в 53-тата минута, когато новото попълнение Сисиньо задържа противник при контраатака и получи втори жълт и червен картон.

Нататък "Монтана" имаше преимущество навярно съжалява, че не постави "Лудогорец" на колене. Пропуски направиха Иван Минчев, Матей Поплатник и Борислав Балджийски.

Така разградчани имат седем точки, а "Монтана" е с четири. Останалите срещи от кръга ще се играят през уикенда.