"Челси" постигна едва втората си победа от началото на сезона, но те бя твърде грозна според почти единодушния коментар на световните спортни медии.

"Сините" от Лондон победиха с 2:0 съгражданите си от "Арсенал" на собствения си стадион "Стамфорс бридж". Гостите обаче завършиха мвача с 9 души, а съдията прости поне един червен картон на домакините.

В края на първата част бразилецът Диего Коста от "Челси" предизвика сънародника си Габриел Паулиста, когото удари два пъти. Последният отвърна на удара, за което бе изгонен от съдията Майк Дийн. Провокаторът обаче се отърва само с жърт картон.

С човек повече "сините" изцяло подчиниха "топчиите". Първо француззинът Курт Зума откри резултата в 53-ата минута. В самия край на мача белгиецът Еден Азар удвои.

През второто полувреме червен картон получи и испанецът Санти Касорла от "Арсенал".

С победата си "Челси" се изкачи на нехарактерното за него десето място във Висшата лига на Англия. "Арсенал" е четвърти.