Роберт Левандовски влезе в историята с постижение, което едва ли скоро ще бъде подобрено, не и на толкова високо ниво - Бундеслигата. Полякът влезе като смяна на полувремето на мача "Байерн" - "Волфсбург" при резултат 0:1. И вкара пет гола за девет минути. Той изравни още в 51-ата минута. Докато се опомнят вълците направи 2:1 в 52-ата, а в 55-ата оформи хеттрика си - 3:1.

Реши да не спира дотук. В 57-ата и 60-ата закръгли сметката си. И мачът приключи.

Това е най-бързият хеттрик в историята на германския футболен елит. И съответно най-бързите пет попадения. Наричат го Леванголски и това прозвище отдавна е заслужено. Малко не стигна на Роберт да изравни рекорда на Дитер Мюлер - 6 гола от 1977 г. на мача "Кьолн" - "Вердер".

Целият футболен свят се покланя пред уникалното постижение на Левандовски. Полякът заслужи признананието на съперници и съотборници.