Учителят победи ученика. Това се случи в първенството на Казахстан, където воденият от Димитър Димитров "Иртиш" надви с 2:1 като домакин шампиона "Астана" на Станимир Стоилов. Сблъсъкът бе от четвъртия кръг на първата шестица.

Отборът от столицата записа втора поредна загуба и изостава на четири точки от лидера "Кайрат", а "Иртиш" е четвърти на три пункта от "Астана".

В българския треньорски сблъсък бившият играч на "Локомотив" (Пловдив) и "Берое" Аласан Н'Диайе откри резултата за павлодарци още в петата минута, а игралият в "Черноморец" и "Славия" Карлос Фонсека удвои в 31-ата.

Сръбският национал Неманя Максимович върна един гол за "Астана" в 50-ата минута, но гостите не успяха да направят повече - те пропиляха куп възможности пред вратата на съперника.

Когато Херо пое "Иртиш", отборът бе след изпадащите. А Мъри никога не е крил, че Димитров е неговият учител и ментор в треньорската професия.