България и Италия играят за 3-4 място на европейското първенство по волейбол в столичната "Арена Армеец".

Тук можете да следите най-интересното от мача гейм по гейм.

„Адзурите“ водят с 2:0 гейма.

Те започнаха  по-добре срещата и след два последователни блока срещу Теодор Тодоров и Тодор Алексиев дръпнаха в резултата с 4:2. Иван Зайцев тормозеше посрещането ни, а мощна атака на Османи Хуанторена доведе до 8:5 при първото прекъсване.След първоначалното разсейване, отборът ни се мобилизира и набързо навакса пасива.

В средата на гейма резултатът вървеше точка за точка, а след ас на Владимир Николов българите се отправиха към втората техническа пауза с точка аванс - 16:15.

След почивката капитанът сбърка две точки в нападение и бе заменен от Николай Учиков. Силен сервис на Симоне Джанели направи разликата 4 точки за 21:17. Последва серия и от бомбардира Хуанторена и италианците достигнаха до първи геймбол при 24:19. Атака на Филипо Ланца оформи крайното 25:20.

Очевидно  момчетата на Джанлоренцо Бленджини бяха разучили до най-финия детайл дистрибуциоята на Георги Братоев. Центровете на Италия бяха прецизно организиран и винаги на време за нашите атаки. Пенчев, Алексиев и Учиков забиваха винаги на двоен или троен блок. Това разбираемо доведе до грешки и постепенно гостите дръпнаха в резултата. При 11:13 Николай Пенчев контузи глезена си и бе принудително заменен от Мирослав Градинаров.В средата на гейма, за да разнообрази играта, Константинов вкара и Любомир Агонцев на мястото на Братоев. Смените  не сработиха и авансът на Италия нарастна на 6 точки при 18:12.

Залата посрещна националния ни отбор полупразна преди последната му битка на "Евроволей 2015". Към средата на първия гейм арената се напълни на 80%. С най-бурни овации бе посрещнат капитанът Владо Николов, за когото това най-вероятно е последно европейско. Пред входовете все още има доста хора, които явно са решили да влязат в последния момент.

На живо "малкия" финал гледа президентът Росен Плевнелиев. Финалът Словения - Франция е от 20:45 часа. Снощи словенците хвърлиха поредната си бомба с 3:1 срещу "адзурите", а "трикольорите" загубиха инфарктно с 2:3 от Франция, след като водеха с 2:0.