Луис ван Гаал е с един крак и половина вън от "Манчестър Юнайтед" след поредната загуба на ръководения от него тим, предаде АФП.

"Червените дяволи" бяха категорично надиграни с 2:0 като гости на "Стоук сити". Много е вероятно този мач да се окаже последен на холандеца като треньор на тима.

И двата гола паднаха още първото полувреме в разстояние на 7 минути. Те бяха дело на играчи от сръбски произход - испанеца Боян Къркич и австрийския национал Марко Арнаутович.

А Ван Гаал изглеждаше като човек с изчерпани идеи, коментира в. "Дейли телеграф". В отчаяния си опит да вдигне отбора на крака той остави резерва капитана Уейн Руни, но бе принуден да го пусне на почивката. Нищо не помогна.

Холандецът искаше извинение от медиите. Сега обаче той трябва да и чуе от своите играчи и след това да се извини лично на клуба, отбелязва изданието.

Много е вероятно до часове Ван Гаал да подаде оставка. За бъдещ наставник на "Манчесър Юнайтед" е спряган португалецът Жозе Моуриньо, уволнен наскоро от "Челси".