Шампионът "Лудогорец" срази ЦСКА с 1:0 в мач от 36-ия кръг на "А" група пред пълните трибуни на стадиона в Разград и вече е само на две точки от титлата!

Тимът на треньора Стойчо Стоев има да изиграе четири мача, в които му стигат и два хикса или само една победа, тъй като на "червените" остават три срещи. С днешната победа "зелените" дръпнаха със 7 пункта на ЦСКА, а другият преследвач "Литекс" почива.

Любопитно е, че "Лудогорец" триумфира тази вечер с човек по-малко на терена. В 84-ата минута Козмин Моци от домакините получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се Неманя Милисавлевич. Армейците, които до момента се противопоставяха добре на по-класния си противник, не се възползваха от числения превес, а допуснаха грешка в защита. В 89-ата при центриране на Жуниор Кайсара Лулу разстреля с летящ плонж вратаря на гостите Райс М'Боли - 1:0.

В следващата минута и Апостол Попов видя червения цвят на картона заради брутално нарушение срещу Георги Терзиев. Искри между играчи на двата състава прехвърчаха и през първата част. ЦСКА очаквано се окупира добре в защита и разчиташе на контри срещу шампионите, които до почивката трудно намираха път към вратата на столичани. След антракта "Лудогорец" доминира и пропусна две 100-процентови ситуации преди гола.

По-рано днес "Ботев" (Пловдив) най-накрая стигна до победа във Варна - румънецът Куртеан в 20-ата минута донесе успех с 1:0 срещу "Черно море".

Резултати от втората седмѝца: "Пирин" (Гоце Делчев) - "Любимец" 5:0, "Нефтохимик" - "Черноморец" 2:3, "Берое" - "Локомотив" (Сф) 1:0.