Може би само един истински спектакъл имаше на осминафиналите в Шампионската лига тази година, но той е за историята. "Байерн" (Мюнхен) и "Ювентус" изиграха два вълнуващи мача, след втория имаше и продължения, вкараха си 10 гола, а накрая с общ резултат 6:4 ликуваха германците.

Снощи на "Алианц Арена" италианските поведоха с 2:0 и може би вече виждаха как елиминират един от топ фаворитите за титлата. В "Байерн" немците може и да не са мнозинство, но тимът демонстрира добре познатата желязна воля и дух, изравни в края, а в допълнителните 30 минути повали достойния си съперник - 4:2.

В Торино преди две седмици нещата се случиха по обратния ред - "Байерн" поведе с 2:0, а "Юве" намери сили да отвърне у дома.

На реванша началото бе просто мечтано за "Старата госпожа". Пол Погба откри в 6-ата минута, а Куадрадо удвои в 28-ата. След почивката "бяло-черните" продължиха да свирят първа цигулка. И сега сигурно горчиво съжаляват, че на три пъти пропуснаха да доваршат баварците. Както се казва шаблонно - не се виждаше как "Байерн" може да се съживи.

Точно тогава Роберт Левандовски изправи отбора си на крака - 1:2 с глава. Въпреки всичко "Ювентус" не пусна нов бърз гол и мачът влезе в добавеното време. Гостите обаче направиха грешка и Томас Мюлер - пак "от втория етаж" реализира за 2:2. Типично по германски. Продължения.

Домакините подчиниха противника си във второто. В 108-ата влезлият като смяна Тиаго Алкантара направи обрата пълен - 3:2. Две минути по-късно бившият играч на "Ювентус" Кингсли Коман вкара за 4:2. Триумф за "Байерн". След драмата баварците дълго празнуваха с феновете си, а Томас Мюлер хвана мегафон, пя песни и скандира заедно с публиката.

По същото време "Барселона" не допусна такъв трилър на "Камп ноу" и отново спечели с два гола разлика срещу "Арсенал" - 3:1 (2:0 в Лондон). "Артилеристите" заслужават добри думи за начина, по който опитаха да се противопоставят, но нямаше как да отвърнат на по-високата класа на Меси и компания.

Неймар откри в 18-ата минута, а Елнани изравни в 51-ата. 14 минути по-късно Луис Суарес върна аванса на Барса, а малко преди края Меси също сложи своя отпечатък - 3:1.