Григор Димитров е на полуфинал на турнира от серията АТП 250 в Истанбул след победа с 2:0 сета - 7:6 (1), 6:1, срещу чеха Иржи Весели. Гришо за втора поредна година стига до тази фаза в турнира, а негов съперник там ще е Иво Карлович (Хърватия) или Марсел Гранойерс (Испания).

За разлика от четвъртък, когато показа много колебания срещу румънеца Унгур, днес първата ни ракета бе далеч по убедителен.

Най-впечатляващото е, че този път Гришо бе тенисистът, обърнал своя съперник, а не обратното. Той губеше с 2:5 в първия сет, като Весели стигна и до сетбол при 5:4, отразен от Димитров. Изглежда това бе повратната точка. Нататък българинът отнесе чеха, като показа няколко впечатляващи удара.

Той първо изравни 5:5, а срещата влезе в тайбрек, в който Григор не остави шансове на Весели - 7:1.

Чехът нямаше сили за нищо повече от един гейм във втората част, в която доминацията на втория поставен в схемата бе почти пълна.

Българска агитка - скромна, но гласовита, подкрепя първата ни ракета в Истанбул. Полуфиналът ще е утре, събота.