Ad Config - Website header

Клуб Z

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова изостава със сет пасив (2:6) и 0:3 на 1/8-финалите на „Ролан Гарос“ срещу втората в света Агнешка Радванска. При този резултат играта бе прекъсната заради дъжд.

Мачът ще се доиграе утре и е предвиден като втори от програмата на корт „Сюзан Лаглен”, веднага след Марсел Гранойерс - Доминик Тийм, които започват в 12:00 часа. Очаква се Пиронкова и Радванска да излязат на корта около 15:00 часа българско време.

След три страхотни победи в Париж и без загубен сет, българката се изправи срещу изключително неудобен съперник в лицето на полякинята, която демонстрира много агресия и самочувствие в днешния двубой.

Срещата е 12-а между двете, а до момента водещата ни тенисистка е успявала до победи само два пъти именитата си съперничка.

Първи сет

Срещата стартира с три маратонски гейма, в които двете си размениха по един пробив. В началните минути на срещата Цвети стоеше достойно срещу втората в схемата, но във важните точки Радванска наложи класата си. Най-добрата ни тенисистка не съумя да пласира първия си сервис, което доведе и до четири пробива за световната номер 2.

Форхендът на Пиронкова също не бе на нивото от предните три мача и тя често допускаше непредизвикани грешки именно от този удар. Това бе и разковничето за развоя на първата част. Цветана допусна цели 18 грешки срещу 9 за опонентката.

Втори сет

Втората част също започна лошо за топ тенисистката ни. Цвети допусна пробив и изоставане с 0:3 гейма. В този момент дъждът се усили и организаторите прекратиха двубоя. Освен резултатът, другата неприятната новина е, че на няколко пъти Цвети показваще признаци на болки в бедрото. Това допълнително затрудни предвижването й по корта и я вкара в изключително тежка ситуация. Надеждите са, че до утре неразположенията ще отшумят и Пиронкова ще демонстрира най-доброто от себе си.