Звездата на "Реал" (Мадрид) Лука Модрич донесе победата на Хърватия срещу Турция в първи мач от група D на "Евро 2016" във Франция - 1:0.

Халфът реализира ефектен гол с далечен удар от воле в 41-ата минута. Топката тупна точно пред плонжа на вратаря Бабаджан и за негова зла участ опъна мрежата.

Хърватите, които преодоляха България в квалификациите, доминираха изцяло и можеха да спечелят по-убедително. След почивката топката срещна гредата на турската врата след удари на Дарио Сърна и Перишич. "Шахматистите" направиха и други пропуски. Докато "полумесеците" само веднъж застрашиха вратата на съперника.

В крайна сметка Хърватия не показа най-доброто си лице, тимът има и по-големи възможности, но днес това стигна за победен старт. А треньорът на Турция Фатих Терим има сериозни проблеми най-вече в атака. След почивката той пусна в игра 18-годишния Мор - най-младият футболист на европейското.