България завърши 1:1 срещу абсолютния аутсайдер Канада в приятелски мач, който вероятно ще се окаже последен преди началото на квалификациите за европейското първенство по футбол през септември.

Това бе и едва втората контрола за годината за националния ни отбор. Воденият от Любо Пенев тим победи през март с 2:1 Беларус в София. Мачът срещу северноамериканския тим се игра в град Рицинг в Австрия.

Гола за България вкара Андрей Гълъбинов. Футболистът на втородивизионния италиански "Авелино" откри резултата в 19-ата минута. Той получи топката след комбинация между Неделев и капитана Попов.

Канада обаче изравни резултата само осем минути по-късно. Хъчисън вкара гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Дяков. Той ритна в главата съперник в опита си да изчисти топката.

През втората част "лъвовете" имаха очевиден превес, но пропуснаха няколко изгодни положения.

Десет минути преди края Георги Миланов получи контузия в главата и бе заменен принудително. Футболистът на ЦСКА (Москва) се сблъска с противников състезател и въпреки намесата на лекарския щаб, не успя да доиграе мача

Любо Пенев отново излезе без нито един футболист на родните грандове ЦСКА и"Левски". Българското първенство бе представено от играчи на "Лудогорец", "Ботев" и "Литекс".