Уелс спечели британската битка на Евро 2016 срещу Северна Ирландия - 1:0, и е на четвъртфинал, където ще срещне Белгия или Унгария. Победителят от тази двойка ще стане известен в неделя.

Автогол на Гарет Макоули в 75-ата минута осигури победата на "драконите". Гарет Бейл за кой ли път има основна заслуга за успеха на уелсците. Звездата на "Реал" (Мадрид) центрира и 36-годишният Макоули изпревари нападател на съперника.

Така обратно на вота в референдума във Великобритания, Уелс остава на европейското, а Северна Ирландия напуска.

Двубоят бе типична битка като за Албиона. Двата отбора си създадоха малко положения. Ирландците надминаха себе си срещу по-класен съперник. Силите им обаче стигнаха дотук.