Ad Config - Website header

Клуб Z

Цветана Пиронкова загуби още в първия кръг на турнира "Уимбълдън" - 2:6, 3:6, от 7-ата в основната схема Белинда Бенчич от Швейцария. Повтори се сценарият от миналата година, когато Цвети отстъпи на Бенчич в същата фаза.

Двубоят на Григор Димитров с Жил Симон пък бе спрян заради дъжд при 1:0 гейма за българина в първия сет при негов сервиз. Срещата трябва да се доиграе в четвъртък.

Пиронкова и Бенчич играха под покрива на централния корт, това е причината времето да не е фактор в сблъсъка им. Цвети поведе в първия сет с 1:0, но пропусна пробив за 2:0. 19-годишната Белинда на четири пъти спаси брейк, но в крайна сметка изравни. Нататък тя доминираше за 5:1, като едва тогава пловдивчанката съумя да вземе още един гейм, но следващият бе за Бенчич - 6:2 и 1:0 сета.

Втората част протече малко по-различно, но отново победно за швейцарката. Тя направи пробив за 3:2, а след това и за 5:2. След това просто довърши започнатото. 6:3 и чиста победа за по-малко от 80 минути.

Така Григор остана единственият българин в турнира, а по-късно тази вечер ще стане ясно от колко часа е доиграването със Симон.