Франция е на финал на домакинското си европейско - в неделя от 22:00 часа срещу Португалия на "Стад дьо Франс" в Париж.

"Петлите" най-накрая биха Германия на голямо първенство - 2:0 на "Стад Велодром" в Марсилия. За кой ли път звездата на "Атлетико" (Мадрид) Антоан Гризман бе важният футболист за Франция. Той откри резултата в 45-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бастиан Швайнщайгер.

А Германия изигра много силно първо полувреме, в което доминираше като владеене на топката и игрово предимство. Французите също имаха своите положения и те бяха чисти.

В 72-ата Гризман направи 2:0. До края немците изтърваха поне половин дузина ситуации. Те нямаха своя Гризман и се простиха с мечтата да спечелят и европейската титла след световната.

А Франция може да триумфира у дома на финали на първенство на Стария континент отново след 1984 г.