Исландия отпадна на Евро 2016 на четвъртфинал, но домакините от Франция явно не искат да се разделят със сензационните северняци. Дебелата сянка на футболното джудже явно ще остане по френските терени още дълго.

Минути след като елиминираха Германия с 2:0 на полуфинала на "Стад Велодром" в Марсилия, "петлите" и публиката им отпразнуваха успеха с "викингския поздрав", станал прочут покрай триумфите на "ледените" срещу Австрия и Англия.

В туитър акаунта "Исландски футбол" се появи следния пост:

"Исусе Христе, Франция... бихте ни, измислете си начин как да празнувате победите си."

С добавка "срамно" като хаштаг. Именно Франция препъна Исландия с 5:2 на четвъртфинал на "Стад дьо Франс".

А истината е, че ритуалът, в който се ръкопляска и се издават викове и звуци, всъщност се е зародил в Шотландия - от феновете на "Мъдъруел".

В неделя Франция и Португалия играят за титлата от 22:00 часа на "Стад дьо Франс". Мач за 3-4 място няма.