Ad Config - Website header

Клуб Z

Ивет Лалова спечели втори сребърен медал на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. Спринтьорката ни стана втора на 100 метра, след като вчера грабна отличие от същия метал на 200 м.

ДВА МЕДАЛА ЗА БЪЛГАРИЯ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА

Другата ни представителка в спринта - Инна Ефтимова, не стигна до финала. Така България има вече три отличия - доста по-добро представяне, отколкото преди две години, когато отборът ни остана с празни ръце на европейско.

В късия спринт днес Ива пробяга дистанцията за 11,20 сек. Тя отстъпи само на универсалната Дафне Схипърс (Холандия), която вдигна трибуните на крака, след като спря хронометъра на 10,90 сек.

Лалова изпревари с 5 стотни швейцарката Муджинга Камбунджи, която остана с бронза.

А днес друга българка също записа добро класиране - Радослава Мавродиева в тласкането на гюле, пето място. Останалите ни представители не стигнаха до финали.