ЦСКА започна с 2:0 първия си мач в "А" група, в която се завърна след едногодишно отсъствие.

На своя стадион "Българска армия" "червенте победиха софийския "Славия". И двата гола вкара новопривлеченият португалец Диого Виана през второто полувреме.

ЦСКА бе по-добрият отбор, който почти непрекъснато атакуваше съперника. Славистите обаче имаха на вратата си един великолепен Марио кирев. С отличните си намеси той отчая армейците през първата част.

В 57-ата минута Диого Виана откри резултата след пас на сънародника си Арсенио. Четвърт час по-късно португалецът отново порази вратата на "Славия", след като финтира двама противникови защитници.

"Белите" също имаха свои шансове. Те залагаха на контратаки. Два ужасяващи пропуска обаче направи бившият левскар Балджийски, който иначе обича да отправя закани към ЦСКА.

Новото първенство бе открито часове по-рано с мач между новаците "Локомотив" (Горна Оряховица) и "Нефтохимик" (Бургас). Двата отбора завършиха 0:0. Мачът се игра в Пловдив, тъй като стадионът в Горна Оряховица все още не отговаря на изискванията на БФС.