ЦСКА-София победи "Черно море" с 1:0 с гол в третата минута на добавеното време в предпоследен мач от седмия кръг на Първа професионална лига. Времето изтичаше, когато привлеченият наскоро португалец Давид Симао изпълни пряк свободен удар, а Густаво Кулма чукна топката в мрежата.

Настъпи бурна радост на няколко хиляди зрители на стадион "Българска армия", а треньорът на "моряците" Георги Иванов-Гонзо не дочака последния съдийски сигнал и се прибра в съблекалнята. Публиката го изпрати с бутилки минерална вода.

Малко по-рано на стадион "Васил Левски" алтернативният ЦСКА 1948 направи 1:1 срещу "Конелиано" (Герман) в мач от втория кръг на "А" областната група, юг. Символичните домакините губеха в резултата пред камерна публика, но поне стигнаха до хикс след близо дузина изпусната положения.

ЦСКА-София също бе близо до равенство, но в края спаси трите точки. Първото полувреме бе много слабо и почти без голови положения пред двете врати.

През втората част "червените" натиснаха и имаха няколко отлични ситуации - Вилмар Джордан и Божидар Чорбаджийски обаче не успяха да пробият Чанович, а "Черно море" се бранеше наистина добре.

В 71-ата минута гостите изтърваха най-чистата си възможност и вероятно сега съжаляват горчиво. Бакари излезе сам срещу Георги Китанов, кадър на "Черно море", но стражът парира удара му.

ЦСКА е на четвърто място с 13 точки, колкото има "Лудогорец", но шампионите са и с мач-по-малко. Лидерите "Левски" и "Дунав" имат по 17 пункта.