"Арсенал" записа гръмка победа срещу "Челси" в дербито на Лондон във Висшата лига на Англия - 3:0 на стадион "Емиратс".

Победата е знакова не само заради изражението си, а поради факта, че е постигната навръх 20-годишнината на Арсен Венгер при "топчиите". Те спряха и негативна серия в сблъсъците със "сините", които не бяха побеждавали от 2011 г. за първенство.

Домакините вкараха три пъти преди почивката, когато доминираха изцяло. Алексис Санчес откри в 11-ата минута, а много скоро Тио Уолкът удари повторно - 2:0 в 14-ата. Гостите съвсем се отчаяха в 40-ата, когато Месут Йозил бе точен за 3:0.

След почивката тимът на Венгер пропусна да разгроми противника си, който бе абсолютно безпомощен днес. "Челси" създаде единственото си голово положение малко преди края - новото попълнение Миши Батшуай можеше да намали, но бившият страж на "сините" Петер Чех не позволи това в 84-ата минута.

В друг интересен мач от кръга "Манчестър Юнайтед" най-сетне зарадва феновете си - 4:1 срещу шампиона "Лестър" на "Олд Трафорд".

Цяла седмица се коментираше в медиите на Острова как Жозе Моуриньо трябва да остави на пейката капитана си Уейн Руни и португалецът наистина го направи. Той заложи на младостта в атака - в лицето на Джеси Лингард и Маркъс Рашфорд, и това му се отплати. Защитникът Крис Смолинг сложи начало на головата серия в 22-ата минута с глава. Нататък "червените дяволи" много бързо матираха своя съперник. В 37-ата минута Хуан Мата удвои, а малко по-късно асистира на Рашфорд за 3:0.

Кошмарното първо полувреме за "лисиците" не свърши така. А по-зле - Пол Погба добави за 4:0 малко преди антракта. Днес най-скъпият футболист в света най-после игра на ниво.

След почивката "Лестър" вкара един гол - чрез Дамарей Грей, улеснен и от "Юнайтед", който "върна газта".

"Манчестър Сити" записа десета поредна победа от началото на сезона - 3:1 на терена на "Суонзи". "Ливърпул" също доказа отличната си форма срещу "Хъл" - 5:1. Ценен успех на терена на "Мидълзбро" изкова "Тотнъм" - 2:1.