Исландия продължава да учудва футболния свят. В северняшко дерби от световните квалификации от група I "ледените" обърнаха ефектно Финландия с 3:2 в Рейкявик. Не само ефектно, а и инфарктно.

Гостите повеждава на два пъти и се виждаха победители с 2:1. В 90-ата минута Финбогасон изравни, а в петата минута на добавеното време Сигурдсон осигури бурна радост на Исландия - 3:2. Тимът има 4 точки от два мача.

Много интересно бе и на срещата Турция - Украйна от същата група - 2:2. Гостите набързо вкараха два пъти в средата на първото полувреме. Турците намалиха точно преди почивката, но до точката стигнаха в 81-ата, когато Чалханоглу изравни.

Гостуването на Хърватия в Косово мина безоблачно - 6:0 с хеттрик на Марио Манджукич.

В най-интересния мач от първата сесия на втория етап световни квалификации Италия и Испания направиха 1:1 в Торино. През лятото двата съперника спориха на осминафинал на европейското и "адзурите" спечелиха с 2:0, което означаваше детронация за иберийците.

Този път Испания бе напът да спечели - Витоло откри в 55-ата, като наказа грешка на Буфон. Домакините изравниха в 81-ата, когато Даниеле де Роси изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Серхио Рамос срещу Грациано Пеле. Реферът Феликс Брих пожали Диего Коста, а можеше да го изгони с червен картон.

Голът на Витоло за 1:0.

В друг мач от гр. G Албания спечели с 2:0 на терена на Лихтенщайн.

В гр. D Австрия и Уелс имаха интересно надиграване, а в крайна сметка стигнаха до 2:2, като резултатът бе фиксиран още до 48-ата минута. Британците повеждаха два пъти.

Ирландия измъкна 1:0 от Грузия, а Сърбия се разходи за 3:0 като гост на Молдова.

Тази вечер е поредната порция квалификации, мачът Франция - България е с начален час 21:45.