"Ботев" (Пловдив) победи с 4:3 "Берое" в 4:3 в Стара Загора във футболния сблъсък, наричан Битката за Тракия. Срещата бе една от най-атрактивните от началото на сезона в Първа професионална лига, игра се под непрестанен дъжд, паднаха 7 гола, имаше обрати и червен картон.

"Канарчетата" стигнаха до победата с човек по-малко заради изгонване на Омар Косоко. Поражението може да коства поста старши треньор на "Берое" на Александър Димитров.

Головото шоу бе открито още във 2-ата минута, когато новото попълнение в "Ботев" Косоко откри резултата. Домакините дадоха бърз отговор - чрез завърналия се в Стара Загора Жуниор Мапуку. Той изравни в 11-ата, а в 37-ата даде аванс на "Берое".

Пет минути по-късно обаче Тодор Неделев изравни с прекрасен гол от пряк свободен удар. Тук дойде почивката.

Нямаше почивка обаче за головете. "Ботев" дръпна с 3:2 чрез Жоао Пауло в 52-ата. В 61-ата "зелено-белите" получиха дузпа и Мапуку оформи хеттрика си - 3:3. Малко след това старозагорци получиха нов импулс - Косоко получи втори жълт и червен картон и Ботев остана с човек по-малко.

Домакините тръгнаха още по-уверено да решават мача и в две ситуации бяха близо до четвърти гол. Такъв обаче падна в тяхната врата - Тодор Неделев наказа груба грешка в защитата на "Берое" в 81-ата за крайното 4:3.

В следващия кръг "Берое" гостува на "Левски", а "Ботев" приема "Черно море".