"Арсенал" показа мерник като за "отличен" срещу "Лудогорец" в мач от група А на Шампионската лига - 6:0 на стадион "Емиратс" в Лондон. Това е най-тежкото поражение за "орлите", откакто играят в турнира.

След две седмици "Арсенал", който демонстрира прекрасната си форма и наниза вече 7 поредни победи, идва в София.

Хеттрик, при това само през второто полувреме, реализира Месут Йозил. Всички голове на "артилеристите" бяха много красиви, особено първите два.

"Лудогорец" тръгна доста смело, като тръгна да се надиграва с "Арсенал", вместо да подходи по-разумно и прагматично. И плати цената за това. Обратно - лондончани явно се вслушаха в думите на мениджъра си Арсен Венгер и погледнаха сериозно на своя съперник.

Така опасностите пред Владислав Стоянов започнаха още от първата минута. Резултатът откри чилиецът Алексис Санчес с прехвърлящ удар в 12-ата. Той видя излезлия напред вратар и прати топката в мрежата.

Нататък "Лудогорец" имаше шансове да изравни, но ги пропусна. Върджил Мисиджан, Джонатан Кафу, Марселиньо и Вандерсон бяха близо до гола. При изстрела на последния се стигна до рикошет и топката облиза гредата край Давид Оспина.

В 42-ата минута Тио Уолкът вкара гол, който дълго ще се показва и коментира. Той първо овладя топката виртуозно, а след това простреля неубедителния отново Стоянов с фалцов удар.

Втората част почна с гол "от съблекалнята" - игралият много активно Алекс Окслейд-Чембърлейн реализира за 3:0. Нататък въпросът бе докъде ще спре "Арсенал".

Точните залпове дойдоха само от един играч - Месут Йозил. Германецът заби хеттрик за 30 минути между 56-ата и 86-ата. Добре, че "топчиите" спряха дотук.

"Пари Сен Жермен" също бе убедителен - 3:0 срещу "Базел" у дома. Головете реализираха Анхел ди Мария в 40-ата, Лукас в 62-ата и Едисон Кавани в добавеното време на двубоя.

Така "Арсенал" и ПСЖ са първи и втори с по 7 точки, а българският и швейцарският тим имат по 1.

А часове по-рано юношеският тим на "Лудогорец" падна с 0:3 от младите "топчии" в Младежката Шампионска лига до 19 години. Там разградчани имат 0 точки и голова разлика 1:12 от три поражения.