"Манчестър Юнайтед" спечели градското дерби със "Сити" в осминафинал за Купата на лигата - 1:0 на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" продължават напред и в следващата фаза ще срещнат "Уест Хем", който се справи с "Челси" - 2:1.

Тимът на Жозе Моуриньо взе глътка въздух след унизителното 0:4 на терена на "Челси" в неделя. "Гражданите" пък в 6 поредни двубоя са без победа - най-дългата серия в кариерата на Пеп Гуардиола като треньор.

Хуан Мата вкара победния гол в 54-ата минута, получил отличен пас от Златан Ибрахимович. Шведът също изживява тежки дни и седмици без гол, но сега поне изработи попадението на своя съотборник, като първо спечели въздушен двубой, а после асистира.

Двамата треньори, които за втори път излизат един срещу друг от началото на сезона, подходиха различно към сблъсъка. Испанецът явно прежали този турнир, след като направи цели 9 промени в титулярния си състав. Той остави на пейката вратарят Клаудио Браво, Александър Коларов, Джон Стоунс, Кевин де Бройне, Давид Силва, Серхио Агуеро, Рахийм Стърлинг. Някои от тях се появиха на терена след почивката.

Моуриньо извади четирима футболисти в сравнение с мача в Лондон, като вън от титулярните му 11 останаха не толкова ценни единици - Ерик Баи (контузен), Крис Смолинг, Джеси Лингард и Маруан Фелайни.

"Сити" така и не отправи точен удар във вратата на домакините, а "Юнайтед" отново не показа най-добрата си продукция, но поне успя да вземе мача.