"Реал" (Мадрид) търси място за нова купа в музея си. Тимът на Зинедин Зидан спечели с 2:0 полуфинала на световното клубно първенство срещу мексиканския "Клуб Америка" и в неделя ще спори за титлата срещу азиатския №1 "Кашима Антлърс", който е и домакин на минитурнира.

Головете вкараха Карим Бензема и Кристиано Роналдо, съответно в края на първото полувреме и на мача.

"Лос Меренгес" играха без капитана си Серхио Рамос. Това не им попречи да доминират. "Белите" се справиха с лекота с първоначалния устрем на мексиканците и отбелязаха попадения в най-важните моменти от двубоя. Направиха и пропуски.

Роналдо, който преди три дни бе обявен за носител на "Златната топка" за четвърти път, изтърва при невероятна ситуация с глава на празна врата, но все пак последен имаше думата. Попадението му за 2:0 е под номер 500 за клубен отбор в кариерата му.

Преди голът да бъде присъден, съдията се възползва от новите разпоредби на ФИФА за видеоповторение, тъй като имаше съмнение за засада. "Америка" изпълни център, след като стана ясно, че попадението е редовно.