Вратарят на ЦСКА Райс М'Боли, единственият футболист от българското първенство на мондиала в Бразилия, направи силен мач за Алжир при 1:2 срещу Белгия от последната група "Н". Алжирците бяха недалеч до изненада, но допуснаха обрат в последните 20 минути.

Те имаха шанса да поведат от дузпа, изпълнена точно от Софиан Фегули в 25-ата минута. "Червените дяволи" заминаха за Страната на кафето с големи надежди, но преди почивката бяха напълно безопасни.

Докато африканците действаха доста организирано и колективно.

През втората част Белгия натисна и постави под напрежение М'Боли, който често тряваше да се намесва, спаси 100-процентови ситуации. Стражът обаче бе безсилен в 70-ата, когато влезлият малко преди това като смяна футболист на "Манчестър Юнайтед" Маруан Фелайни го прониза с глава. Десет минути по-късно Мартенс за втори път опъна мрежата на Алжир за 2:1. Така тимът на селекционера Марк Вилмотс тръгна с победа, но не впечатли.

Вторият мач от групата - Русия - Южна Корея, е тази нощ от 01 часа наше време.