"Манчестър Юнайтед" спечели първия си трофей в ерата на Жозе Моуриньо - Купата на лигата, след 3:2 пред повече от 85 хиляди зрители на стадион "Уембли" срещу "Саутхемптън" в драматичен финал.

Основна заслуга за трофея има ветеранът Златан Ибрахимович, който вкара два гола, вторият от които за 3:2 малко преди края.

Жалко за "светците", които не заслужаваха да загубят този мач, след като обърнаха от 0:2, а при 2:2 имаха положения за трети гол, удариха и греда.

Началото бе по-добро за "Юнайтед", но "Саутхемптън" бързо влезе в ритъма на двубоя. Гол на другия голям герой днес - Маноло Габиадини, неправилно не бе зачетен заради засада. Такава нямаше, не и на Габиадини.

В 19-ата минута Златан порази целта от пряк свободен удар - 1:0. След още толкова време Джеси Лингард удвои, като сложи успешен край на хубава атака на "червените дяволи".

Сериозна заявка за купата, ала "Саутхемптън" не се отказа. В добавеното време на първата част Габиадини намали.

Той и съотборниците му почнаха вихрено и втората част. Първо Де Хеа спаси съотборниците си при удар на Редмънд. В 48-ата обаче Габиадини изравни, испанският вратар нямаше какво да направи.

"Юнайтед" видимо изпадна в шок, а "светците" бяха окрилени и тръгнаха още по-смело напред. В 63-тата минута топката срещна гредата след удар с глава на Ромеу. "Саутхемптън" имаше и други страхотни акции, при които липсваше само завършващият удар.

Докато тимът на Моуриньо опитваше натиск, но такъв му се отдаде едва след 70-ата минута, когато може би се прояви умора в редиците на съперника. Въпреки това отборът на френския треньор Клод Пюел пак застраши Де Хеа.

Течеше 87-ата минута, когато Антони Марсиал комбинира с Андер Ерера, испанецът центрира и Златан с глава даде път на купата към "Олд Трафорд". За повече драма нямаше време, но и тази не бе малко.

Победителят бе предизвестен, но не и начина по който спечели.