Ad Config - Website header

"Челси" елиминира актуалния носител на купата на Футболната асоциация "Манчестър Юнайтед" с 1:0 на своя стадион "Стамфорд Бридж" в последния четвъртфинал.

Победният гол реализира Нголо Канте в 51-ата минута.

Гостите играха с човек по-малко от 35-ата минута, когато съдията Майкъл Оливър изгони много пресилено с втори жълт картон Андер Ерера от "червените дяволи".

Нататък "сините" контролираха мача и логично се присъединяват към "Манчестър Сити", "Арсенал" и "Тотнъм" на полуфиналите. Тези двубои ще се играят на стадион "Уембли", както и финалът.

"Манчестър Юнайтед" пристигна в Лондон без нито един титулярен нападател - всичките липсваха заради наказания (Златан Ибрахимович) или контузии (Антони Марсиал и Уейн Руни). Едва днес към отбора се присъедини излекувалия се от грип Маркъс Рашфорд.

И игра през целия мач, като пропусна единственото и най-чисто положения за "Юнайтед" сам срещу Тибо Куртоа малко след гола на Канте.

А двубоят започна обещаващо преди решаващата намеса на рефера Оливър. Решаващи намеси в началото имаше и вратарят Давид де Хеа, но при попадението в 51-ата минута допусна грешка.

"Челси" можеше да се поздрави и с по-убедителен успех, но направи пропуски след почивката, когато имаше пълно превъзходство. "Сините" могат да направят дубъл, те са почти сигурни шампиони на Англия.