"Манчестър Сити" и "Ливърпул" направиха 1:1 в най-интересния мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят предложи малко голове, но изобилие от зрелищен и динамичен футбол.

А след такъв сблъсък и двата отбора съжаляват за изпусната победа, тъй като направиха многобройни пропуски пред двете врати. Особено след първото полувреме, в което голови ситуации почти липсваха.

Гостите от "Анфийлд" получиха дузпа в 50-ата минута и Джеймс Милнър реализира без проблеми. Последва пропуск на Фирмино за "Ливърпул".

В 69-ата минута Серхио Агуеро изравни. Малко след това Агуеро и Де Бройне едва не направиха пълен обрат.

В 80-ата минута английският национал Адам Лалана само трябваше да подложи крак и да вкара от 5-6 метра, но очудващо за всички на стадиона не успя да реализира.

В даденото от съдията продължение пропуск направи и Агуеро.

Преди това "Манчестър Юнайтед" победи с 3:1 "Мидълзбро" и стана първият отбор с 600 победи във Висшата лига.

Успехът изкачи "червените дяволи" на пето място с 52 точки, с две повече от шестия "Арсенал". "Ливърпул" има 56 пункта, но и два мача повече. "Манчестър Сити" е с 57 на третата позиция. Лидери са "Челси" и "Тотнъм", съответно с 69 и 59 т.