Белгия е на осминафинал на световното! "Червените дяволи" (това прозвище се прилепя не само на "Манчестър Юнайтед", а и на белгийците, бел. ред.) измъкнаха 1:0 от Русия в мач от последната група "Н". Победният гол падна в 88-ата минута, когато звездата Еден Азар проби отляво и сложи топката на крака на Дивок Ориги, който простреля Игор Акинфеев.

Не може да се каже, че двубоят бе особено атрактивен. И двата отбора имаха само по 2-3 добри възможности. Тимът на Белгия изобилства от талант, но е поредният, който играе колебливо, поне досега. Русия на треньорското величие Фабио Капело пък разочарова. Там талантът не е чак толкова много, поне физиката е в изобилие, но само тя не стига.

Алжир не остави шанс на Южна Корея във втория мач от групата - 4:2. Африканският тим поведе набързо с 3:0 още преди почивката

Така класирането преди решителните мачове придоби следният вид:

1. Белгия            3:1  6

2. Алжир             5:4  3

3. Русия             1:2  1

4. Южна Корея  3:5  1

А в решителните мачове Белгия излиза срещу корейците, докато Алжир се противопоставя на Русия.