Втората фаза на първенството в Първа лига започва интересно - "Дунав" (Русе) би шампиона "Лудогорец", при това на неговия стадион - 1:0. Единственият гол реализира Самир Аясс след отлично центриране на Христофор Хубчев в 45-ата минута.

Гостите, които всъщност се чувстват като у дома си в Разград, тъй като домакинстват на "Лудогорец арена", изиграха много силен мач срещу доста "сивите" тази вечер фаворити за шеста поредна титла "орли".

"Дунав" е най-неудобният съперник на "Лудогорец" в елита. В три мача двата съперника размениха победи, а един двубой завърши наравно.

"Зелените" не бяха губили в 24 мача поред в Първа лига. За последно те паднаха от "Левски" миналия август в София.

Днес "Лудогорец" изигра един от най-слабите си мачове в последните месеци. Разградчани контролираха събитията на терена, но трудно стигаха до голови положения. Пък и целта на русенци не бе да си надиграват с далеч по-именития си противник. Те се бранеха умело и опитваха да контраатакуват.

Най-близо до гола за "Лудогорец" бе Клаудиу Кешеру, който в 27-ата минута нацели греда. След почивката обаче домакините направиха доста малко в атака и загубиха заслужено.

По-рано днес "Левски" записа впечатляващ старт в челната шестица с 5:0 срещу "Локомотив" (Пловдив) на "Герена". Четири гола реализира Божидар Краев, а треньорът на "черно-белите" Едуард Ераносян хвърли оставка след мача.

Резултатът на "Герена" откри Антонио Аниете в 12-ата минута. Нататък думата имаше Краев, поразил мрежата на гостите в 36-ата, 39-ата, 71-ата и 70-ата минута.

Ераносян обяви, че решението му е окончателно, но в понеделник все пак му предстои среща с боса на "Локомотив" Христо Крушарски.

Всички резултати от кръга: "Пирин" - "Нефтохимик" 2:1, "Ботев" (Пловдив) - "Монтана" 7:1, "Берое" - "Локомотив" (Горна Оряховица) 2:3, ЦСКА-София - "Черно море" 3:1.