"Манчестър Юнайтед" победи "Челси" с 2:0 в мач от 33-тия кръг на английската Висша лига. Маркъс Рашфорд в 7-ата и Андер Ерера в 49-ата минута реализираха головете за "червените дяволи", които не бяха побеждавали "сините" от близо 5 години и 12 срещи във всички турнири.

Малко преди края на битката "Юнайтед" спаси интригата за титлата в първенството - разликата между "Челси" и "Тотнъм" е само 4 точки.

Лондончани изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона, те влязоха в сблъсъка твърде лежерно и в крайна сметка не отправиха нито един точен удар във вратата на Давид де Хеа. Така и не създадоха нито едно голово положение.

"Манчестър Юнайтед" пък запази шансове за попадане в топ 4 и участие в Шампионската лига от лятото.

Изненадващо Жозе Моуриньо остави извън стартовите 11 Златан Ибрахимович и Хенрик Мхитарян, а заложи на младоци в атака - Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард.

Именно Рашфорд откри резултата, но този гол не биваше да бъде зачитан, тъй като Ерера игра с ръка, малко преди да пласира страхотния си извеждащ пас. До края на полувремето домакините майсторски затвориха играта, а гостите бяха неспособни да променят това.

След почивката нещата на терена не се промениха много. Последва нов ранен гол - при щастлив рикошет от шут на Ерера. Нататък тимът на Моуриньо контролираше двубоя и независимо че към края отстъпи инициативата, изкова ценна победа най-вече за самочувствие.

Други резултати: "Уест Бромич" - "Ливърпул" 0:1, "Саутхемптън" - "Манчестър Сити" 0:3, "Уотфорд" - "Суонси" 1:0, "Съндърланд" - "Уест Хем" 2:2, "Стоук сити" - "Хъл сити" 3:1, "Евертън" - "Бърнли" 3:1, "Кристъл Палас" - "Лестър" 2:2, "Тотнъм" - "Борнемут" 4:0. В понеделник играят "Мидълзбро" и "Арсенал".

"Челси" е лидер със 75 точки, следван от "Тотнъм" - 71, "Ливърпул" - 66, "Манчестър Сити" - 64, "Манчестър Юнайтед" - 60 и т.н.