"Арсенал" срази "Манчестър Юнайтед" с 2:0 в мач от Висшата лига на Англия на своя стадион "Емиратс" в Северен Лондон. Победата се оказа знакова по две причини.

Арсен Венгер спечели първата си победа срещу Жозе Моуриньо - французинът не беше надделявал над Специалния по време на двата му престоя в "Челси". Също така "артилеристите" прекъснаха серията на "Юнайтед" без загуба.

Тя продължи 25 мача. За последно "червените дяволи" загубиха във Висшата лига през октомври миналата година - отново в Лондон, 0:4 от "Челси".

Двата отбора спретнаха интересно надиграване на "Емиратс". Преди почивката Давид де Хеа трябваше да спасява тима си в няколко ситуации. Най-чистото положение обаче изтърва Уейн Руни, който не успя да се възползва от грешка в защитата на "топчиите", а можеше и да потърси подаване към Андер Ерера, който бе на празна врата.

През втората част домакините имаха шанса да поведат с щастлив рикошет - в 54-ата минута Гранит Джака стреля отдалеч, топката се удари в гърба на Ерера и описа парабола над Де Хеа за 1:0.

Много бързо стана 2:0. В 57-ата Дани Уелбек, бивш играч на "Манчестър Юнайтед", огорчи родния си отбор със страхотен удар с глава, при който топката срещна напречната греда и влетя в мрежата.

Нататък "Арсенал" контролираше двубоя и не позволи сериозни опасности пред Петер Чех. Жозе Моуриньо бе дал почивка на много от титулярите си заради мачовете със "Селта" в Лига Европа.

В друг двубой от днес "Ливърпул" направи 0:0 със "Саутхемптън" у дома. В петък "Уест Хем" направи услуга на "Челси", като срази "Тотнъм" с 1:0. "Сините" посрещат в понеделник "Мидълзбро".

Така класирането в челото изглежда по следния начин: "Челси" - 81 точки, "Тотнъм" - 77, "Ливърпул" - 70, "Манчестър Сити" - 69, "Манчестър Юнайтед" - 65, "Арсенал" - 63 (и мач по-малко) и т.н.