"Реал" (Мадрид) разби "Селта" с 4:1 като гост в отложен мач от Примера дивисион и направи огромна крачка към шампионската титла.

"Белите" имат 3 точки преднина пред "Барселона" кръг преди последния кръг, който е в неделя. "Реал" гостува на "Малага", а Барса приема "Ейбар". Дори равенство стига на мадридчани, за да вземат титлата за първи път от 2012 г.

Отново Кристиано Роналдо е главният герой за "лос меренгес". Португалецът заби първите два гола в 10-ата и 48-ата минута. Джон Гуидети върна едно попадение в 69-ата, но още в 71-вата Карим Бензема охлади домакините.

Тони Кроос заби последния гол в 86-ата минута. "Селта" игра с човек по-малко от 62-рата, когато Яго Аспас получи втори жълт и червен картон за симулация при ситуация, при която можеше да бъде отсъдена и дузпа.

Двата съперника направиха хубав мач с много ситуации и пред двете врати. Класата на "Реал" натежа и тимът е много близо до 33-тата шампионска титла.