Ad Config - Website header

 

Article_top

Златното съкровище от Надсентмиклош, „VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век“ и фотодокументална изложба „Българските чехи“ са сред най-интересните дестинации в предстоящата Европейската нощ на музеите. Може да ги видим вечерта на 20 май, събота, съответно в Националния археологически музей, в Софийска градска художествена галерия и в изложбената зала на Държавна агенция „Архиви“. Нощта, когато достъпът до почти всички музейни пространства в София е безплатен, се организира от Френския институт, Столична община и Министерство на културата.

 

Дестинации в Нощ на музеите 2017:

1. Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН
Нощ на фантастичните герои (18 ч. – 23 ч.) – пл. „Александър I“ №1 (18 ч. – 23 ч.)

2. Национален антропологичен музей при Институт по експериментална морфология, патология и антропология с музей – БАН
Демонстрация на създаване и принтиране на 3D модели на човешки кости; оценка на телесния състав чрез биоимпедансен анализ(презентация на метода и измервания на посетителите след предварително записване) (15 ч. – 24 ч.) – бул. „Цариградско шосе“ №73

3. Национален археологически институт с музей – БАН
Златното съкровище от Надсентмиклош (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Съборна” №2

4. Национален военноисторически музей
Изложба „В матрицата“; концерт на Представителния оркестър на Сухопътните войски; Лятно кино (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Черковна“ №92

5. Музей на Нов български университет
Изложба „Преживяването на малките неща” на проф. д-р Людмил Георгиев (25 години НБУ) (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

6. Регионален исторически музей – София
Изложба фотографии „Просто Доано“; Историческа възстановка – „Средновековието в действие“ (18 ч. – 01 ч.) – пл. „Бански“ №1

7. Музей „Панчо Владигеров“
Концертна програма, проф. Виктор Чучков и студенти от НМА „Проф. Панчо Владигеров“ (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Якубица“ №10

8. Национална галерия – Двореца
Изложба „Палат Потьомкин“, Пърформънс на Луиз Ерве & Клое Майе (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Княз Александър І“
№1

9. Квадрат 500
Разпитът на Васил Левски пред извънредната следствена комисия в София (театрална миниатюра) (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Св. Александър Невски“

10. Музей на социалистическото изкуство
Любими български игрални филми за деца (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Лъчезар Станчев“ №7

11. Музей на християнското изкуство
Постоянна експозиция Крипта на храм-паметник „Св. Александър Невски“ (19 ч. – 21 ч.)

12. Изложбена зала на Държавна агенция „Архиви“
Фотодокументална изложба „Българските чехи“ (18 ч. – 23 ч.) – ул. „Московска“ №5

13. Софийска градска художествена галерия
VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №1

14. Mузей „Земята и хората“
„Сътворени от водата“, непоказани минерални образци от фондовете на музея (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Черни връх“ №4

15. Национален исторически музей
Нови експонати с изображения на Васил Левски; Концерт на Камерен хор „Средец” (21,30 ч. – 24 ч.) – кв. „Бояна“, ул. „Витошко
лале“ №16

16. Галерия-музей „Дечко Узунов“ – бул. „Драган Цанков“ №24

17. Дом на Европа
Изложба „60 години Европейски съюз“, посветена на 60-ата годишнина от подписването на Римските договори (17 ч. – 24 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №124

18. НХА – Галерия „Академия“
Изложба „Графика“ на проф. Христо Стайков (11 ч. – 24 ч.) – ул. „Шипка“ №1

19. Национален политехнически музей
Концерт на Божидара Велчева (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Опълченска“ №66

20. Музикален център „Борис Христов“
Постоянна експозиция; концерт „Музикален маратон“ с участието на студентите от НБУ (19 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №43

21. Ларго
Хартиена Улица, пърформанс на Анджела Барбу (16 ч. – 24 ч.)

22. Гьоте институт
Бюро изкуство: Трансформацията винаги отнема време и енергия; документални филми (българско съвременно изкуство) (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Будапеща“ №1

23. Детски научен център „Музейко“
Изложба „Bлечуги“ с живи експонати; „Геният Айнщайн“ – експерименти за деца (10 ч. – 18 ч.) – ул. „Проф. Боян Каменов“ №3

24. Национален литературен музей

– Къща-музей „Иван Вазов“: Представяне на Елин Пелин като първия уредник на къщата (18 ч.) – ул. „Иван Вазов“ №1

– Къща-музей „Петко и Пенчо Славейкови“ – ул. „Раковски“ №138

– Къща-музей „Никола Вапцаров“: Прожекция на филма на Майа Вапцарова „Епоха“ (18 ч.) – ул. „Ангел Кънчев“ №37

– Къща-музей „Пейо Яворов“: Външна изложба и поетичен рецитал в двора (18 ч.)

– Литературен кабинет „Владимир Башев“: Поетичен рецитал-продължение на събитието от къща музей „Пейо Яворов“ (21,30 ч.) – ул. „Ситняково“ №79, вх. Д, ет. 5

25. Държавен културен институт към министъра на външните работи
Съвместен проект с фондация „Аматерас“ в галерия „Мисията“ на ДКИ (15,30 ч. – 21 ч.) – ул. „Алфред Нобел“ №2

26. Национален природонаучен музей – БАН
Фотографски изложби: „Шабленският фар“ и „Дивият свят на Североизточна България”, филм „Съкровищата на Шабла“ (16 -24 ч.) – бул. „Цар Освободител“ №1

27. Мост на влюбените
Изложба От А до Z & Я, Международно триенале на сценичния плакат – Мост НДК над бул. „България“ №27

28. VIVACOM ART HALL
Изложба на Улай: „Аз Другият” (10 ч. – 22 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №4

29. Галерия „Аросита“
Панчо Куртев, скулптура и видео (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Врабча“ №12Б

30. Галерия „Нюанс“
Гаро Мурадян, живопис (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Иван Денкоглу“ №42

31. Галерия „Униарт“
Изложба фотография „Етиопия: Хора и изкуство“ Ивайло Иванов и Владимир Димитров (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

32. Депо за изкуство „Червената точка“
„Петте елемента. Петима млади графици“ (14 ч. – 22 ч.) – ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ №24

33. Галерия за фотография SYNTHESIS
Изложба „Woman Standing/ Man Standing“ (Бабак Салари и Рауи Хадж); „Изгубеният свят/Изгубеният човек“ (Симеон Лютаков); базар за фотография (19 ч. – 24 ч.) – бул. „Васил Левски“ №57

34. Галерия „Париж“
„Приказки за лека нощ“ – Елисавета Ангелова, живопис (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №47

35. Галерия „Васка Емануилова“, филиал на СГХГ
„Изображението вече не е налично” (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Янко Сакъзов“ №15

36. Галерия „Астри“
„Пейзажната живопис на Месрур Сабит“ (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №34

37. Галерия „Ракурси“
„Градска поезия“, Стели Грънчаров (12 ч. – 22 ч.) – ул. „Хан Крум“ №4а

38. Галерия „Средец“
„Aрхеология 2016“ (17 ч. – 21 ч.) – бул. „Александър Стамболийски“ №17

39. Галерия „Арт Алея“
Изложба на Ейти Щих (живопис), родена в Словения и живееща в Боливия (13 ч. – 24 ч.) – ул. „Гладстон“ №51А

40. София Хартиен артфест

– Галерия „Финес“: Аматерас годишната изложба конкурс за малък формат – световно и европейско изкуство, прожекция на филми, демонстрация на хартиени техники (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Христо Белчев“ 17

– Галерия „Артур“: „Земни визии” – самостоятелен проект на Елиана Анхина, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – площад „Журналист”, ул. „Цанко Церковски” № 36

– Галерия „София прес“: „Семена на времето” – самостоятелна изложба на Анджела Барбур, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Славянска“ 34

– Галерия „Арте“: Изложба на Адрияна Бояджиева – Награда за български автор 2016 в Аматерас (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Г.С. Раковски“ № 183 А

41. „Евдокия арт глас“
Изложба стъкло от Юрий Василев; филм за техниките на обработка на стъкло (11 ч. – 22 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №120

42. Галерия „Контраст“
Изложба Ангел Гешев – „Мистерията на знака“, куратор проф. Аксиния Джурова; интерактивен „Открит урок” по представяне на графични техники (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил” №49

43. Аукционна къща „Енакор“
„Стари български и чуждестранни майстори на четката“; Любена Фокс и Тибо Барер, класическата живопис (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Денкоглу“ №30

44. Галерия „Европа“
Концерт на учебно-практически и изследователски център „Станислав Станчев“ (20 ч. – 24 ч.) – ул. „Леге“ №3

45. Галерия за съвременна фотография
„Скулптура и пространство“, автори Владимир Спасов, Милена Иванова и Николай Пандърски (19 ч. – 0:00 ч.) – ул. „Любен Каравелов“ №38

 

Площад Славейков

 

Златното съкровище от Надсентмиклош, „VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век“ и фотодокументална изложба „Българските чехи“ са сред най-интересните дестинации в предстоящата Европейската нощ на музеите. Може да ги видим вечерта на 20 май, събота, съответно в Националния археологически музей, в Софийска градска художествена галерия и в изложбената зала на Държавна агенция „Архиви“. Нощта, когато достъпът до почти всички музейни пространства в София е безплатен, се организира от Френския институт, Столична община и Министерство на културата.

 

Дестинации в Нощ на музеите 2017:

1. Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН
Нощ на фантастичните герои (18 ч. – 23 ч.) – пл. „Александър I“ №1 (18 ч. – 23 ч.)

2. Национален антропологичен музей при Институт по експериментална морфология, патология и антропология с музей – БАН
Демонстрация на създаване и принтиране на 3D модели на човешки кости; оценка на телесния състав чрез биоимпедансен анализ(презентация на метода и измервания на посетителите след предварително записване) (15 ч. – 24 ч.) – бул. „Цариградско шосе“ №73

3. Национален археологически институт с музей – БАН
Златното съкровище от Надсентмиклош (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Съборна” №2

4. Национален военноисторически музей
Изложба „В матрицата“; концерт на Представителния оркестър на Сухопътните войски; Лятно кино (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Черковна“ №92

5. Музей на Нов български университет
Изложба „Преживяването на малките неща” на проф. д-р Людмил Георгиев (25 години НБУ) (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

6. Регионален исторически музей – София
Изложба фотографии „Просто Доано“; Историческа възстановка – „Средновековието в действие“ (18 ч. – 01 ч.) – пл. „Бански“ №1

7. Музей „Панчо Владигеров“
Концертна програма, проф. Виктор Чучков и студенти от НМА „Проф. Панчо Владигеров“ (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Якубица“ №10

8. Национална галерия – Двореца
Изложба „Палат Потьомкин“, Пърформънс на Луиз Ерве & Клое Майе (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Княз Александър І“
№1

9. Квадрат 500
Разпитът на Васил Левски пред извънредната следствена комисия в София (театрална миниатюра) (19 ч. – 24 ч.) – пл. „Св. Александър Невски“

10. Музей на социалистическото изкуство
Любими български игрални филми за деца (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Лъчезар Станчев“ №7

11. Музей на християнското изкуство
Постоянна експозиция Крипта на храм-паметник „Св. Александър Невски“ (19 ч. – 21 ч.)

12. Изложбена зала на Държавна агенция „Архиви“
Фотодокументална изложба „Българските чехи“ (18 ч. – 23 ч.) – ул. „Московска“ №5

13. Софийска градска художествена галерия
VIVA ITALIA!: Траектории на италианското изкуство от ХХ и ХХI век (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №1

14. Mузей „Земята и хората“
„Сътворени от водата“, непоказани минерални образци от фондовете на музея (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Черни връх“ №4

15. Национален исторически музей
Нови експонати с изображения на Васил Левски; Концерт на Камерен хор „Средец” (21,30 ч. – 24 ч.) – кв. „Бояна“, ул. „Витошко
лале“ №16

16. Галерия-музей „Дечко Узунов“ – бул. „Драган Цанков“ №24

17. Дом на Европа
Изложба „60 години Европейски съюз“, посветена на 60-ата годишнина от подписването на Римските договори (17 ч. – 24 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №124

18. НХА – Галерия „Академия“
Изложба „Графика“ на проф. Христо Стайков (11 ч. – 24 ч.) – ул. „Шипка“ №1

19. Национален политехнически музей
Концерт на Божидара Велчева (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Опълченска“ №66

20. Музикален център „Борис Христов“
Постоянна експозиция; концерт „Музикален маратон“ с участието на студентите от НБУ (19 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №43

21. Ларго
Хартиена Улица, пърформанс на Анджела Барбу (16 ч. – 24 ч.)

22. Гьоте институт
Бюро изкуство: Трансформацията винаги отнема време и енергия; документални филми (българско съвременно изкуство) (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Будапеща“ №1

23. Детски научен център „Музейко“
Изложба „Bлечуги“ с живи експонати; „Геният Айнщайн“ – експерименти за деца (10 ч. – 18 ч.) – ул. „Проф. Боян Каменов“ №3

24. Национален литературен музей

– Къща-музей „Иван Вазов“: Представяне на Елин Пелин като първия уредник на къщата (18 ч.) – ул. „Иван Вазов“ №1

– Къща-музей „Петко и Пенчо Славейкови“ – ул. „Раковски“ №138

– Къща-музей „Никола Вапцаров“: Прожекция на филма на Майа Вапцарова „Епоха“ (18 ч.) – ул. „Ангел Кънчев“ №37

– Къща-музей „Пейо Яворов“: Външна изложба и поетичен рецитал в двора (18 ч.)

– Литературен кабинет „Владимир Башев“: Поетичен рецитал-продължение на събитието от къща музей „Пейо Яворов“ (21,30 ч.) – ул. „Ситняково“ №79, вх. Д, ет. 5

25. Държавен културен институт към министъра на външните работи
Съвместен проект с фондация „Аматерас“ в галерия „Мисията“ на ДКИ (15,30 ч. – 21 ч.) – ул. „Алфред Нобел“ №2

26. Национален природонаучен музей – БАН
Фотографски изложби: „Шабленският фар“ и „Дивият свят на Североизточна България”, филм „Съкровищата на Шабла“ (16 -24 ч.) – бул. „Цар Освободител“ №1

27. Мост на влюбените
Изложба От А до Z & Я, Международно триенале на сценичния плакат – Мост НДК над бул. „България“ №27

28. VIVACOM ART HALL
Изложба на Улай: „Аз Другият” (10 ч. – 22 ч.) – ул. „Ген. Гурко“ №4

29. Галерия „Аросита“
Панчо Куртев, скулптура и видео (19 ч. – 24 ч.) – ул. „Врабча“ №12Б

30. Галерия „Нюанс“
Гаро Мурадян, живопис (18 ч. – 22 ч.) – ул. „Иван Денкоглу“ №42

31. Галерия „Униарт“
Изложба фотография „Етиопия: Хора и изкуство“ Ивайло Иванов и Владимир Димитров (11 ч. – 20 ч.) – ул. „Монтевидео“ №21

32. Депо за изкуство „Червената точка“
„Петте елемента. Петима млади графици“ (14 ч. – 22 ч.) – ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ №24

33. Галерия за фотография SYNTHESIS
Изложба „Woman Standing/ Man Standing“ (Бабак Салари и Рауи Хадж); „Изгубеният свят/Изгубеният човек“ (Симеон Лютаков); базар за фотография (19 ч. – 24 ч.) – бул. „Васил Левски“ №57

34. Галерия „Париж“
„Приказки за лека нощ“ – Елисавета Ангелова, живопис (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №47

35. Галерия „Васка Емануилова“, филиал на СГХГ
„Изображението вече не е налично” (18 ч. – 24 ч.) – бул. „Янко Сакъзов“ №15

36. Галерия „Астри“
„Пейзажната живопис на Месрур Сабит“ (17 ч. – 22 ч.) – ул. „Цар Самуил“ №34

37. Галерия „Ракурси“
„Градска поезия“, Стели Грънчаров (12 ч. – 22 ч.) – ул. „Хан Крум“ №4а

38. Галерия „Средец“
„Aрхеология 2016“ (17 ч. – 21 ч.) – бул. „Александър Стамболийски“ №17

39. Галерия „Арт Алея“
Изложба на Ейти Щих (живопис), родена в Словения и живееща в Боливия (13 ч. – 24 ч.) – ул. „Гладстон“ №51А

40. София Хартиен артфест

– Галерия „Финес“: Аматерас годишната изложба конкурс за малък формат – световно и европейско изкуство, прожекция на филми, демонстрация на хартиени техники (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Христо Белчев“ 17

– Галерия „Артур“: „Земни визии” – самостоятелен проект на Елиана Анхина, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – площад „Журналист”, ул. „Цанко Церковски” № 36

– Галерия „София прес“: „Семена на времето” – самостоятелна изложба на Анджела Барбур, Бразилия (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Славянска“ 34

– Галерия „Арте“: Изложба на Адрияна Бояджиева – Награда за български автор 2016 в Аматерас (18 ч. – 24 ч.) – ул. „Г.С. Раковски“ № 183 А

41. „Евдокия арт глас“
Изложба стъкло от Юрий Василев; филм за техниките на обработка на стъкло (11 ч. – 22 ч.) – ул. „Георги С. Раковски“ №120

42. Галерия „Контраст“
Изложба Ангел Гешев – „Мистерията на знака“, куратор проф. Аксиния Джурова; интерактивен „Открит урок” по представяне на графични техники (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Цар Самуил” №49

43. Аукционна къща „Енакор“
„Стари български и чуждестранни майстори на четката“; Любена Фокс и Тибо Барер, класическата живопис (18 ч. – 01 ч.) – ул. „Денкоглу“ №30

44. Галерия „Европа“
Концерт на учебно-практически и изследователски център „Станислав Станчев“ (20 ч. – 24 ч.) – ул. „Леге“ №3

45. Галерия за съвременна фотография
„Скулптура и пространство“, автори Владимир Спасов, Милена Иванова и Николай Пандърски (19 ч. – 0:00 ч.) – ул. „Любен Каравелов“ №38

 

Площад Славейков

Коментари

Най

Следвайте ни

 
 

Още по темата

Още от категорията