"Левски" записа изключително важна победа в битката за второто място в Първа лига. „Сините” прекъснаха негативната си серия от две загуби, те се наложиха като гости с минималното 1:0 над отбора на "Дунав" пред около 12 хиляди зрителии на стадиона в Русе.

Срещата бе изключително равностойна, единственото попадение падна в 74-ата минута, а негов автор е Божидар Краев. Иначе „драконите” започнаха добре мача - пред Аясс и Патев се откриха отлични възможности да открият резултата.

В средата на първото полувреме Адениджи пропусна чисто положение, озовал сам срещу стража на "Дунав". Така първата част завърши при нулев резултат след пропуски и от двата отбора.

След подновяването на играта "Левски" започна максимално да пресира русенци, което в крайна сметка даде резултат. В герой за столичани се превърна Краев, който при центриране от ъглов удар намери топката с глава, вратарят Антонов прояви завиден рефлекс и успя да отрази, но кълбото отново се озова в младата звезда на "Левски", който с лекота довкара за 1:0. Преди това пропуск отново направи Адениджи.

Така точно седмица преди дербито ЦСКА-София - "Левски" на националния стадион разликата между двата отбора, които се борят за второто място в класирането, е само 2 точки. До края на сезона остават още два кръга.