Цветана Пиронкова тръгна с чиста победа в Откритото първенство на Франция по тенис - 2:0 (6:0, 6:4) срещу германката Мона Бартел.

Цвети, която през миналата година достигна четвъртфинал в Париж, записа първа победа в основната схема на турнир от 1 януари насам.

На корт №4, изпълнен придимно с германски фенове, тя демонстрира мощна игра и отличен сервис, който й осигури предимство срещу Бартел.

Българката започна първия сет с пробив и го приключи за 28 минути с по три брейка и успешни сервис геймове. Бартел прекъсна серията на първата ни женска ракета във втората част, когато дръпна с 1:0.

След това тя проби подаването на съперничката си и затвърди за 3:0. Последва размяна за 4:1. И когато се очертаваше германката да изравни сетовете, Цвети прояви страхотен характер и се вдигна за обрат.

Тя измъкна труден гейм за 2:4, след което на свой ред направи пробив за 3:4. Последва изравняване. И нов брейк за 5:4, а след това Бартел бе довършена - 6:4 и 2:0.

Пловдивчанката показа висока успеваемост на първи сервис и някои отлични отигравания, довели до атрактивни уинъри.

Следващата съперничка на Цвети е петата поставена - украинката Елина Свитолина.

Мачът на Григор Димитров срещу Томи Робредо от втория кръг е в сряда.