Най-после голяма победа на родна земя! Волейболните национали сразиха световния шампион Полша с 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14) в мач от Световната лига в Двореца на културата и спорта във Варна.

Това е втори успех в турнира за годината - през миналата седмица "лъвовете" обърнаха с 3:2 Русия на терена на Сборная.

Зала "Конгресна" в ДКС бе пълна тази вечер за сблъсъка с "Дружина полска". И след края на битката ликуваше.

Домакините започнаха вихрено, като в първия гейм буквално пометоха съперника с 25:16. Основното оръжие на нашите бе началният удар. Във втория и третия гейм обаче нещата се обърнаха.

Тимът на Пламен Константинов почна да прави прекалено много грешки от сервис. Останалото вършеше защитата на съперника, както и по-организираната му игра.

В четвъртия гейм българите успяха да изравнят частите, много силно бе включването на Розалин Пенчев.

Така се стигна до тайбрек, в който "трикольорите" водеха през цялото време с 2 точки аванс. В края обаче се стигна до равенство 14:14. Все пак националите показаха не само здрави нерви, но и характер, като оползотвориха подема в играта си - 16:14 и 3:2.

Утре, събота, България играе с Канада от 20:40 часа. А в неделя е срещата с Бразилия, отново от същия начален час. По-рано днес латиноамериканците победиха "кленовите листа" с 3:1.