Националният отбор по волейбол записа поредна паметна победа в Световната лига във Варна - 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19) над олимпийския шампион Бразилия.

В петък нашите подчиниха и световния първенец Полша - 3:1.

България не беше побеждавала Бразилия във волейбола от 10 години.

Вчера нашите загубиха от Канада с 1:3.

Националите започнаха със следния състав: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Николай Николов, Виктор Йосифов, либеро Теди Салпаров. Промяната в сравнение с предишните двубои е, че Розалин Пенчев бе предпочетен вместо Тодор Скримов.

Днес тимът на треньора Пламен Константинов изигра най-силния си мач от години насам. Вървеше всичко в играта на отбора, както и на отделните играчи. Цветан Соколов и компания действаха задружно, умно и тактически правилно, като същевременно се раздадоха.

Пред повече от 4000 зрители в Двореца на културата и спорта в първите два гейма българите спечелиха по идентичен начин. Те губеха в началото, но в средата на частите съумяваха да изравнят и да стигнат до обрат.

"Трикольорите" вкараха сервиси, които разколебаха посрещането на "селесао". Отлично работеше блокадата, а освен Соколов страхотен мач направиха още разпределителят Георги Братоев и централният блокировач Николай Николов. Всички заслужават висока оценка.

Разликата в третия гейм бяха грешките от начален удар - цели седем за "лъвовете". Това наклони везните в полза на бразилците. В четвъртия гейм домакините отново заиграха мощно и вдъхновено, дръпнаха със сериозен аванс и успяха да го удържат до края.

Сега предстоят мачове от Световната лига в Аржентина, където окончателно ще стане ясно дали България ще се класира за финалите.