Националният отбор по волейбол запази шансове за класиране във финалната шестица на Световната лига. Тимът на Пламен Константинов изтръгна трудна победа с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) на турнира в аржентинския град Кордоба.

Тази нощ (след 01 часа наше време) България излиза срещу домакините в решителен двубой. Само победа ни върши работа, при това добре би било да е с 3:0 или поне с 3:1. Зависими сме и от мача САЩ - Полша, в който трябва да се надяваме на победа на янките.

Снощи "лъвовете" изпуснаха успех с 3:1 и взеха само 2 точки.

След като остави голяма част от титулярите си да почиват срещу Бразилия, снощи Константинов заложи на титулярите срещу сърбите, които вече си бяха осигурили класиране на финалите.

Тимът ни започна отлично в първия гейм, в който водеше почти през цялото време и изкова успех с 25:18. Втората част бе по-равностойна до средата, когато "плавите" дръпнаха в резултата и до края не изпуснаха водачеството. Зачестиха грешките от сервис в редиците ни, останалото се дължи на по-стабилната игра на Сърбия във всички фази - 20:25.

В третия гейм ролите се размениха, българите заиграха по-концентрирано и си върваха увереността, въпреки че резултатът вървеше точка за точка. В края Тодор Скримов и компания показаха по-здрави нерви - 25:23 и 2:1.

Много може да се съжалява за четвъртия гейм, в който "лъвовете" имаха повече от солиден аванс - 3:0, 8:4, 11:4, 12:8, 19:13, 22:17, 23:19, мачбол при 24:23... В крайна сметка след много грешки сърбите измъкнаха някак гейма и се стигна до тайбрек.

Като изключим началните минути, България водеше почти през цялото време и в петия гейм. Нашите успяха да пречупят съперника с 15:12 и 3:2.