"Дунав" (Русе) загуби с 0:1 от казахстанския "Иртиш" откриващия двубой от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Мачът се игра в град Павлодар, реваншът е идната седмица на българска земя. Треньор на съперника на българския тим е Димитър Димитров - Херо.

Единственият гол реализира Игор Бугаев още в 4-ата минута.

Първите минути на срещата бяха изцяло за домакините, които имаха няколко ситуации и за втори гол. Русенци поизравниха играта с течение на мача и най-вече след почивката.

В 55-ата минута Мирослав Будинов се размина с гола, а в 66-ата удари греда. В края на срещата Юлиян Ненов, който преди броени дни загуби своя баща - бившият вратар Румен Ненов, центрира към Будинов, той отклони кълбото с глава, но пак се размина с равенството.

В последните минути българският тим имаше превес.

Определено може да се каже, че "Дунав" има шансове срещу "Иртиш" - съперникът не е толкова страшен, колкото очакваха всички.

Мачът на "Ботев" (Пловдив) срещу "Партизани" (Тирана) още върви, а "Левски" приема черногорския "Сутиеска" от 20 часа на "Герена".