Ad Config - Website header

Трите български отбора в турнира на Лига Европа играят днес реванши от първия предварителен кръг. Тази вечер ще знаем съдбата на "Левски", "Ботев" (Пловдив) и "Дунав" (Русе). Триото записа обнадеждаващи резултати в първите срещи.

От 20:00 часа са мачовете на "Ботев" (Пловдив) и "Дунав" (Русе). "Канарчетата" имат най-добра преднина в сравнение с останалите - те спечелиха с 3:1 на терена на "Партизани" (Тирана). Тимът направи обрат от 0:1, а можеше да бие и по-убедително.

Ответният сблъсък е на стадион "Лазур" в Бургас.

По същото време "Дунав" (Русе) ще направи опит да заличи пасива на казахстанския "Иртиш" - 0:1. Съперникът, воден от Димитър Димитров-Херо, има повече опит, но поне преди седмица не показа кой знае каква класа.

Това дава надежди на "дунавци", които ще имат подкрепата на пълен стадион в града си.

Последен от всички започва двубоят на "Левски" като гост на черногорския "Сутиеска" в град Никшич - от 21:30 ч.

Обновените "сини" направиха много силно първо полувреме, в което блесна "черната сила" (както сам се нарича) Жуниор Мапуку, едно от новите попълнения.

Гостите намалиха след почивката и запазиха шансове за втория предварителен кръг, но сами признават, че ще имат нужда от чудо, за да преодолеят "Левски".