Отново маестрото на тениса Роджър Федерер се оказа непреодолима преграда пред Григор Димитров. Швейцарецът спря българина на осминафинал на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" с 3:0 сета - 6:4, 6:2, 6:4.

Спази се традицията Гришо да не може да печели срещу рекордьора по титли от Гранд слам - това бе шестият им мач.

Българинът смути за кратко именития си съперник в третия сет, но при 4:4 след пробив допусна бърз брейк, а след това швейцарецът изкова победата си и записа ново върхово постижение в своята кариера - по брой четвъртфинали на "Уимбълдън", 15.

Първият сет на централния корт в "Ол Инглънд клъб" вървеше равностойно до 4:4. Димитров се пропука на при свой сервис на форхенд, Роджър се възползва и дръпна в сетовете с 6:4.

Във втората част случаят бе подобен, само че този път сервисът подведе Гришо при 2:2. До края Федерер записа четири поредни гейма и преднината му вече стана 2:0.

В третия сет фаворитът за осма титла край Лондон проби за 3:2. Зададе се лесна победа. Димитров върна пробива за 4:4 и върна интригата. За кратко обаче - Федерер отвърна още в следващия гейм, след което с много майсторство си проправи път сред най-добрите осем на "Уимбълдън".

Там вече са също шампионът Анди Мъри и Томаш Бердих, който се справи с Доминик Тийм в оспорван мач.